תכנון יומי משותף

שמעתם פעם על הפטנט הכי קל לשיפור הזוגיות? מה, לא? אז תקשיבו עכשיו.

הפטנט שאני עומדת לספר לכם עליו הוא עד כדי כך פשוט, שרוב האנשים פשוט לא חושבים עליו. זה נשמע טריוויאלי כל כך, שזוגות רבים פשוט מניחים שזה אמור לקרות מעצמו. אלא שזה לא קורה מעצמו.

אני מדברת על תכנון יומי משותף. תכנון יומי משותף הופך אתכם משני אנשים שחיים ביחד, ושהחיים שלהם משיקים מידי פעם, ליחידה אחת שיכולה גם לעשות שני דברים שונים באותו זמן.

למה לעשות תכנון יומי משותף? זה ברור מאליו. כדי ליצור שיתופיות ומעורבות שלכם אחד בחיי השני ובשביל תחושת הביחד והתמיכה. כאשר תעשו תכנון יומי משותף תזהו נקודות השקה משותפות, למשל ששניכם פנויים לצהריים מחר. אתם יכולים גם לזהות מקומות בהם הלו"ז שלכם לא תואם, למשל, שישיבת הנהלה הדחופה שנקבעה אתמול להיום בערב נופלת בדיוק על הזמן שבו תכננתם ללכת לבחור ספה חדשה. מעבר לבהירות ולידע הבסיסי שלכם אחד לגבי היום של השני, התכנון המשותף יוצר שקיפות ומונע אי הבנות. למה עוד כדאי? כי יש בונוסים. למשל כשאתם מזהים נקודות משותפות של שבירת שיגרה. ועוד סיבה חשובה – אם מתרגלים תכנון יומי משותף בזוג זה הרבה יותר קל כאשר הילדים נכנסים לתמונה.

אחרי שהבהרנו למה, נעבור לאיך.

איך לעשות תכנון ימי משותף? כל יום. פעם ביום, אפשר בלילה לפני השינה או על הבוקר. איך שנוח לכם. תדאגו ללוח תאריכים, אפשר גם לוח מחיק. תתלו אותו על המקרר, או במקום בולט אחר, וכל אחד מכם יכתוב את הפעילויות שלו. אתם גם מקריאים אחד לשני את התכניות החדשות שנכנסו ליומן שלכם וגם רושמים על הלוח. אם זה מאוד חשוב, אז אפילו מוודאים שבן הזוג מכניס את האירוע ליומן. למשל – אם יש חתונה. לא מספיק לתלות את ההזמנה על המקרר. תרשמו על הלוח, תוודאו שהאירוע נכנס ליומן של שניכם, ותזכירו את זה בתכנון היומי המשותף באותו יום. ואם אחד מכם יותר שכחן, אז כדאי שהשני גם יתקשר להזכיר לו במהלך היום לחזור בזמן.

אז דיברנו על למה ועל איך. נעבור ל-מה.

מה נכנס לתכנון היומי המשותף. זמן איכות זוגי, זמן איכות אישי, עבודה שגולשת מעבר לשעות הרגילות, משפחה וחברים. בזמן איכות זוגי נכללים כל הבילויים המשותפים שלכם כזוג – בחוץ וגם בבית. מתי אתם יוצאים, מתי אתם אוכלים ביחד, מתי יש לכם זמן לשיחה אינטימית או צפייה משותפת בטלויזיה, מתי עושים סקס – לא חייבים לכתוב ביומן, בטח שלא על הלוח על המקרר, אבל כדאי לדבר על זה. זמן איכות אישי הוא זמן שאינו כולל את בן הזוג – קוסמטיקאית, פילאטיס, מכון כושר, לימודים, גלישה בים וכו'. עבודה שמעבר לשעות הרגילות – אם את בדרך כלל חוזרת הביתה בשש וביום מסויים את אמורה להגיע אחרי שמונה – חשוב להודיע את זה.

נשמע ממש ברור ומובן מאליו, נכון? ברור.

יופי, אז עכשיו הכל ברור: למה, איך ומה להכניס לתכנון היומי המשותף. אז יאללה, ליישם.

להתראות בטיפ הבא.

פוסטים מומלצים
פוסטים עדכניים
חיפוש לפי תגיות
מוזמנים לעקוב אחרי
  • Facebook Basic Square