חלוקת מטלות

הי, אני עדנה איש שלום ואני מאמנת אישית לזוגיות.

איך משכנעים אנשים בשלב בו כל מה שהם רואים מולם הוא את האדם שהם רוצים לחיות איתו "לנצח", שזה בדיוק השלב בו כדאי להם ללמוד איך להתנהל בזוגיות?

אחד הדברים שיכולים לתרום לכל זוג בתחילת דרכו, ולמנוע הרבה כעס ומריבות בעתיד, היא שיחה על חלוקת תפקידים וניהול הבית. כן כן, בדיוק עכשיו, כשאתם עדיין באופוריה של אהבה. קחו שתי כוסות יין, אם אתם מעדיפים בירה זה גם בסדר, וצאו למרפסת עם בלוק נייר ועט.

כי כרגע אתם הרי מרחפים, רואים בבירור את כל האיכויות הנפלאות בבן או בת הזוג, שמחים לוותר זה לזו ולהיפך ומוצאים את החן שבכל המגרעות. אם תקדישו לעצמכם ולזוגיות שלכם את הדקות הבאות, אני מבטיחה לכם שהסיכוי של הזוגיות שלכם להישאר במקום המקסים הזה לאורך זמן רב יגדל במידה משמעותית.

לזוגות, וגם ליחידים שבאים אלי לאימון, אני מציעה מספר טיפים פשוטים ליישום.

אציג בפניכם כאן את הטיפ הראשון בסדרה, שהוא תהליך פשוט וקל בן 3 שלבים.

השלב הראשון הוא - הרשימה, השלב השני הוא שלב ה"חיים עם זה" השלב השלישי והאחרון הוא שלב ה"עבד לא עבד".

בואו נפרט. בשלב הראשון, הוא שלב הרשימה, אני מציעה לזוגות לפנות זמן, המיועד לשיחה על מטלות הבית. בשיחה הזאת תערכו ביחד רשימה של כל מטלות הבית הקיימות. לדוגמא: קניות, ניקיון, תשלומים, כביסה, טיפול בתקלות, בישול, סדר בבית וכדומה. אתם מוזמנים להיכנס לאתר שלי, בקישור שמופיע עכשיו על המסך, ולהוריד ממנו רשימה לדוגמא. כל אחד מכם יסמן את תחומי האחריות שלו, לפי העדפותיו ולפי מה שהוא טוב בו. במטלות שישארו (וישארו), הסכימו על ביצוע משותף או הוצאה החוצה (למשל – ניקיון על ידי עוזרת בית).

לאחר שסיימתם את שלב הרשימה, אתם עוברים לשלב השני, הוא שלב ה"חיים עם זה". במשך שבועיים לפחות אתם מתנסים בחלוקת המטלות עליה החלטתם. וחיים עם זה.

בתום השבועיים מגיע השלב השלישי והאחרון - "עבד לא עבד". זה הזמן לקיים שיחה נוספת ולבחון איך זה עבד לנו, מה עבד ומה לא. האם הכל תקתק? האם נדרשים שינויים? האם אנחנו רוצים להחליף תפקידים? כאשר השיחה מתנהלת באווירה עניינית וטובה, קל יותר למצוא פתרונות ורעיונות.

אז מה היה לנו? אני חוזרת על שלושת השלבים: רשימה, חיים עם זה ועבד לא עבד. הדיאלוג הוא חלק חשוב בזוגיות, וכדאי לבדוק פעם בכמה זמן מה עובד ומה לא, לעשות שינויים ולראות האם המצב משתפר.

אני מזמינה אתכם לנסות את התהליך עם בן או בת הזוג שלכם. עשו זאת עכשיו, כשהכל בסדר, ודברו על מטלות הבית לפני שמצטברים כעסים ותסכולים.

להתראות בטיפ הבא!

פוסטים מומלצים
פוסטים עדכניים
חיפוש לפי תגיות
מוזמנים לעקוב אחרי
  • Facebook Basic Square